O knize


Jak jsem napsal svůj první bestseller...

     Od chvíle, kdy jsem poprvé udržel tužku v ruce, jsem toužil napsat knihu. Inspirací mi postupně byla díla mého dětství, dospívání, mládí a období přípravy na věk, obecně zvaný požehnaný. A protože všechny moje myšlenky dávno přede mnou zcela zištně použil Václav Čtvrtek, Karel May, Jaroslav Foglar, pánové Šimek s Grossmannem, Jiří Švejda, Arthur Hailey, Erich Maria Remarque, Johannes Mario Simmel a jiní mistři pera, které jsem tolik obdivoval, nezbylo než trpělivě čekat na příležitost a správný námět.
     Obojí se naskytlo tak přirozeně a na takovém místě, že bych to ani ve svých nejodvážnějších spisovatelských snech nečekal – na druhé straně zeměkoule, kde je všechno jinak a jinačí. Je spousta zemí, které našinec touží navštívit, ale Austrálie patří právem mezi ty nejvíce vytoužené.
     V dnešní době je v módě zakoupit fotoaparát, letenku a někde v Sydney si půjčit auto v půjčovně nebo od známých svých známých, kteří se zde v české komunitě hojně vyskytují. Pak již stačí jenom naplánovat trasu, protínající zajímavá místa, a jezdit a jezdit. Nafotit co největší množství rostlin, zvířeny a lidí této čarovné země, přidat nějaký ten komentář a hle –literární dílo je na světě! Běžným turistům a lovcům podkladů pro jejich moderní cestopisy poznat zdejší život „zevnitř“ ale umožněno není. Byť by se snažili sebevíc, najezdili tisíce kilometrů, na svůj digitální přístroj zvěčnili celá stáda klokanů, nekonečné pláně eukalyptů, všechny pláže Gold Coastu a zástupy domorodců.
     Naše zážitky a příhody z farmy ukryté hluboko v buši a vzdálené od civilizace jsou však o něčem trochu jiném. Měli jsme možnost prostředí Austrálie a její obyvatele poznat poněkud odlišně. S našimi australskými přáteli jsme půl roku káceli stromy, spravovali ohrady a cesty, krmili dobytek, hledali opály a také se s nimi dělili o radosti i strasti všedních dní a pili vodu z jedné láhve.
     Tato kniha je i snahou našim budoucím následovníkům–cestovatelům sdělit zajímavé a potřebné informace o historii osídlení Austrálie, průzkumných výpravách, letecké dopravě, prapodivných rostlinách a zvířatech, vodě, buši, cestování a mentalitě zdejších obyvatel.
     Budu rád, podaří-li se mi alespoň z malé části, neboť je jich tolik, že by to vystačilo na knih několik...Dejte o nás vědět ...
... ikona pro Váš web.